Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Sipariş Oluşturabilirim?

Beğendiğiniz ürünü seçip, ürün sayfasında kişiselleştirdikten sonra sepetinize ekleyip sipariş oluşturabilirsiniz. Lütfen sonraki adımlarda sizden istenen bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Üye olmadan sipariş oluşturabilir miyim?

Üye olmadan sipariş oluşturabilirsiniz. Siparişiniz ile ilgili bilgileri öğrenmek ve alışverişiniz süresince sahip olduğunuz yasal haklarınızı size iletmek için bilgi sayfalarını incelemeniz gerekmektedir.

Sipariş bilgilerimde neden T.C. Kimlik Numarası isteniyor?

2019 İtibariyle İrsaliye Faturalarda devletin öngördüğü T.C. Kimlik numarası yazılması yasal mecburidir.

Siparişlerin hazırlanma süreci nedir?

Hafta içi 24:00’a kadar verilen siparişler 3 iş günü içinde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir.

Fotoğraflı ürünlerde nasıl fotoğraf ekleyebilirim?

Fotoğraflı ürünlerimizin siparişinde, ürün sayfasından, 0551 972 1007 whatsapp üzerinden yada bilgi@hediyesize.com mail adresi üzerinden tarafımıza ulaştırabilirsiniz.

Siparişim nerede? Nasıl takip edebilirim?

Siparişiniz hazırlanıp kargoya verildikten sonra web sitemiz üzerinden Hesabım->Siparişlerim>Sipariş Takibi bölümünden kargo takibi yapabilirsiniz. Ayrıca siparişiniz kargoya verildikten sonra kayıtlı e-posta adresinize bir mail göndermekteyiz, bu mail üzerinden de kargo takibi yapabilirsiniz.

Siparişim yanlış geldi, ne yapabilirim?

Sipariş verdiğiniz ürünlerle alakalı bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen müşteri temsilcilerimizle irtibata geçiniz. Sorun en kısa sürede çözülecektir.

Kişiye özel ürünlerde baskı silinir mi?

Kişiye özel ürünlerimiz lazer markalama ve sublimasyon, u.v. baskı tekniği ile hazırlanmaktadır ve herhangi bir silinme olmamaktadır.

Kişiye özel ürünlerde istediğim tasarımı yaptırabilir miyim?

Kişiye özel ürünlerimiz eklediğiniz yazı(isim soyisim, mesaj, harf, rakam), fotoğraf veya logo ile birlikte özenle hazırlanacaktır. Sitemizdeki mevcut tasarımlarımızın dışında özel bir tasarım yapmamız için 0551 972 1007 whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürünleriniz orijinal mi?

Tüm ürünlerimiz orijinaldir. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgiye ürün sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Ödemelerinizi kredi kartı, havale/EFT veya kapıda nakit ödeme ile yapabilirsiniz. (Kapıda kredi kartı seçeneğimiz yoktur.)

Kredi kartına taksit imkanı var mı?

100tl üzeri alışverişlerde 3-6 ay Kredi kartına taksit imkanı sunuyoruz.

Kapıda ödeme ile sipariş oluşturabilir miyim?

Kapıda nakit ödeme seçeneğimiz mevcuttur.

Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerde neden ücret alınıyor?

Kapıda ödeme alışverişlerinde, kargo şirketleri kapıda ödeme hizmet bedeli talep etmektedir. Bu bedel kargo şirketlerinin sizden tahsil ettiği ödemenin tarafımıza iletilmesi sırasındaki işlem ücretidir.

En fazla kaç liraya kadar kapıda ödeme siparişi oluşturabilirim?

……. TL’nin altındaki siparişlerinizde kapıda ödeme seçeneğimizi kullanabilirsiniz.

Ücretsiz kargo için belirli bir alışveriş tutarı var mı?

Tüm alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.

Kargo ücreti ne kadar?

Kargo ücret listesi kargo firmalarına göre şu şekildedir:

Ptt Kargo: ….. TL
Sürat Kargo: …… TL

*Kapıda nakit ödeme siparişlerinde, kargo firmaları kargo ücretine ek olarak 7.00 TL kapıda nakit ödeme hizmet bedeli talep etmektedir.

Kargonun teslimat tarih ve saatini belirleyebiliyor muyum?

Teslimat tarihi tamamen kargo şirketlerine bağlıdır ve herhangi bir tarih ya da saat belirlenemez. Kargo şirketleri teslimat işlemlerini sabah 09:00 ile akşam 18:00 arasında yapmaktadır.

Ürün fiyatlarınıza kargo ücreti dahil mi?

Ürün sayfamızda belirtilen ücret kargo dahil ürün fiyatıdır. Kargo ücret listesi kargo firmalarına göre şu şekildedir:

Ptt Kargo: ……… TL
Sürat Kargo: ……… TL

*Kapıda nakit ödeme siparişlerinde, kargo firmaları kargo ücretine ek olarak 7.00 TL kapıda nakit ödeme hizmet bedeli talep etmektedir.

Aynı gün içerisinde teslimat olabiliyor mu?

Şu an maalesef aynı gün içerisinde teslimat seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Kıbrıs ve diğer ülkelere gönderim sağlıyor musunuz?

Şu an sadece Türkiye sınırları içerisinde gönderim sağlamaktayız.

İstanbul ve diğer şehirler için kurye hizmeti var mı?

Şu an maalesef kurye seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Teslimat süresi kaç gündür?

Siparişiniz kargoya verildikten sonra genelde 1-3 iş günü içerisinde adresinize teslim edilmektedir. Mobil alan denilen ve haftanın sadece belirli günlerinde teslimat yapılan birimlerde gecikme söz konusu olabilir. Bu durumlarda kargo şirketi ile irtibata geçip detaylı bilgi alabilirsiniz. Köylere ve Merkeze uzak yerlere yukarıda verilen teslim süresine artı olarak 2 gün gecikmeli teslim edilebilmektedir.

Gönderici adı paket üzerinde görünüyor mu?

Siparişleriniz kurumsal şirketimiz tarafından faturalandırılıp, fatura ve sevk irsaliyesi üzerinde şirketimizin ve göndericinin adı bulunmaktadır. Hediyenizin sizin tarafınızdan gönderildiğini belirtmek isterseniz hediye notu ekleyebilirsiniz.

Hediye gönderdiğim siparişlerimde fatura ve fiyat bilgisi bulunur mu?

Hediye gönderdiğiniz siparişlerinizde paket ve ürünler üzerinde fiyat bilgisi bulunmamaktadır. Ödeme sayfasında fatura adresini farklı bir adres seçebilirsiniz. Fatura adresinizi farklı bir adres olarak seçtiğiniz durumlarda, fiyat bilgisi içermeyen sevk irsaliyesi ile gönderim sağlamaktayız.

Satın almış olduğum ürünü nasıl iptal-iade edebilirim?

Kişiye özel olmayan ürünlerde siparişinizin teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde herhangi bir sebep göstermeden cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Kişiye özel ürünlerde siparişiniz hazırlandıktan sonra iade veya iptal seçeneği bulunmamaktadır.

Kişiye özel ürünlerde değişim, iade, iptal hakkımı kullanabilir miyim?

Kişiye özel ürünlerde kırık, hasar vb. sorunlarda müşteri temsilcilerimizle irtibata geçmeniz yeterlidir. Mağduriyetiniz giderilecektir. Kişiye özel ürün siparişlerinizde, ürünleriniz hazırlanmamış ise iptal seçeneğini kullanabilirsiniz. Hazırlanmış veya kargoya verilmiş ise maalesef iptal seçeneği kullanılamamaktadır. Kişiye özel ürünlerin iadesi mümkün değildir. Çünkü ürünler sizin isteğiniz üzerine kişiye özel hale getirilmiş olduğu için iade söz konusu değildir.

Satın olmuş olduğum ürün hasarlı, kırık geldi ne yapmam gerekiyor?

Kargo görevlisinden ürünü teslim alırken açıp kontrol etmeniz, Hasarlı Ürünü Hasar Tespit Tutanağı tutturmanız gerekir. Teslim aldığınız ürün hasarlı ya da kırık ise lütfen müşteri temsilcilerimize ulaşın. Müşteri temsilcimiz sizden teslim aldığınız ürünün görselini rica edecektir, görseli müşteri temsilcilerimize ulaştırdığınız takdirde, kontrolleri sağlanıp, hiçbir ekstra ücret(kargo ücreti vs.) ödemenize gerek kalmadan ürünün yenisi size gönderilecektir.

Siparişimi iptal ettim, ücret iade süreci nasıl işlemektedir?

İptal ettiğiniz kredi kartı siparişlerinde, ödemeniz tarafımıza geçtikten sonra en yakın zamanda bankamıza ücret iadesi için talimat vermekteyiz. İade talimatı verildikten sonra bankaların kendi aralarındaki anlaşmalarına bağlı olarak bir kaç iş günü içerisinde iade süreci tamamlanmış olacaktır. Bu süre içerisinde bankanızla iletişime geçerek süreci hızlandırabilirsiniz.